Jak vybrat vhodné brýle?

sq_jak-spravne-vybrat-velikost-obruby.jpgKlasická otázka každého, kdo se dozví, že bude muset také nosit dioptrické brýle, nebo si prostě jen chce pořídit nové, například modernější apod. Je pravdou, že brýle jsou pro většinu populace poměrně drahou záležitostí a je sice možné koupit nějaké brýle v akci, kdy z hlediska ceny uspoříte nemalou částku, nicméně vzhledem k tomu, jak často je budete používat, je dobré věnovat výběru ideálních brýlí nějaký čas. Jak vybrat vhodné dioptrické brýle? Pokusíme se vám s tím poradit.

2-590x100.gif

Jak často budete brýle mít

Důležitou roli hraje skutečnost, zda jste dalekozrací, či krátkozrací. Druhá skupina lidí (krátkozrací, tedy ti, kdo vidí špatně na dálku) budou muset dioptrické brýle nosit prakticky pořád, a proto by měli klást maximální důraz na pohodlí a komfort při nošení. Samozřejmě tím nechceme říct, že by si lidé s krátkozrakostí nemohli zakoupit levné brýle v akci, protože i ty mohou být samozřejmě kvalitní, nicméně by měli opravdu myslet na to, že je budou mít na sobě víceméně pořád.

Další faktory

Víceméně všechny další faktory, které do správného výběru dioptrických brýlí vstupují, už se nedají řešit objektivně. Existují samozřejmě poučky, jaký design brýlí se hodí pro jaký typ obličeje apod., nicméně každý má samozřejmě zcela jiný vkus a důležité vždy je, aby se v brýlích cítil pohodlně především jejich nositel. I ty nejlevnější brýle v akci mohou příjemně působit na osobě, která by je podle těchto teoretických návodů nosit neměla, například vzhledem ke tvaru obličeje.

Když to tedy shrneme, při výběru brýlí dbejte především na to, jak se v nich cítíte. Pokud chcete ušetřit a nakupujete brýle na internetu, vybírejte si vždy takový obchod, který vám je umožní zdarma vyzkoušet. Pokud vám něco není jasné, chcete se poradit apod., nebojte se ozvat a zeptat se. Brýle budete nosit často, ale to neznamená, že musíte mít ty nejdražší a nemůžete si koupit levné brýle v akci, pokud vám vyhovují.

 

Zdarma a nezávazně

Objednat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod.
Vám zavoláme