Potřebujete poradit s výběrem brýlí a nebo čoček?

Poradíme Vám, jak si vybrat brýle a čočky za rozumné ceny a vysokou kvalitu. Neváhejte se na nás obrátit pro osobní konzultaci. Objednáme pro Vás zdarma a nezávazně návštěvu Optického poradce.

Oční optiky v Praze - vyznáte se?

Kategorie: Oční optika Praha

Article Image

 

Bydlíte-li v Praze, pak máte pocit, že zakoupit dioptrické brýle je zcela bez problémů. Vždyť očních optik je opravdu, ale opravdu mnoho, bez nadsázky – jsou na každém kroku. Jak se v nich zorientovat a na co si dát pozor? Opravdu se Vám chce obcházet všechny oční optiky ve Vašem okolí? Přemýšlíte o nákupu brýlí online? Pak se Vám jistě budou následující rady hodit.

 

Opravdu chcete dioptrické brýle online na čtení za pár stovek?

Kategorie: brýle na čtení

Article Image

Kdo by nechtěl. Ke všemu moderní barvy – jen si vybrat. Dokonce patentováno, takže v tom přece nemůže být žádný háček. A ještě k tomu garance, že brýle jsou revoluční novinkou. A jejich distributorem je česká firma Vision expert. Brýle na čtení pro každého. Převratná novinka! Takovým brýlím jen těžko odoláte. Nebo ano?

Jaké volit brýle na sport?

Kategorie: Jak vybrat brýle na sport

Article Image

Když si budete volit ideální brýle na sport, měli byste si mimo jiné také ujasnit, na jaké aktivity je budete používat. V závislosti na tom si totiž můžete vybrat ten nejvhodnější odstín čoček.

Jak vybrat vhodné brýle?

Kategorie: Jak vybrat brýlové obruby

Article Image

Důležitou roli hraje skutečnost, zda jste dalekozrací, či krátkozrací. Druhá skupina lidí (krátkozrací, tedy ti, kdo vidí špatně na dálku) budou muset dioptrické brýle nosit prakticky pořád, a proto by měli klást maximální důraz na pohodlí a komfort při nošení.

I sluneční brýle mají svou historii.

Kategorie: zajímavosti o brýlích

Article Image

První opravdu moderní sluneční brýle jsou připsány Jamesi Ayscoughovi a stalo se tak v polovině 18. století. Byl tady ale jeden dosti závažný problém. Nevědělo se, pomocí čeho budou brýle držet na nose. První rámy, které udržely brýlová skla před očima, byly zhotovovány z kovu, kostí a z kůže. Celá konstrukce se uchytávala za ušima pomocí tkalounů z hedvábí. Až později Číňané...

Kancelářské čočky a jejich využití

Kategorie: Jak vybrat dioptrické čočky

Article Image

Díky rostoucím nárokům a potřebám na vidění v zaměstnání, se vyvinuly speciální brýlové čočky, vhodné především při práci v kanceláři. Tento typ čoček není mezi zákazníky příliš znám, pokusíme se tedy objasnit v čem kancelářské čočky spočívají...